ВІКЕНД НА ВОЛИНІ

Дата: 
03/10/2020
Цена: 
2 300 грн

Автобусний тур з Києва на 2 дні

3-4.10.2020

1 день. 

КИЇВ. Від'їзд від ст метро «Палац Україна» комфортабельним автобусом..

РІВНЕ. Обласний центр будемо розглядати під час оглядової бліц-екскурсії. Подивимось на куточок Кавказ, на модернові фасади будинків часів Російської імперії, а ще - проспект Волі, Майдан Незалежності, парк ім. Т Шевченка, Гідропарк, Свято-Воскресенський кафедральний собор, Театральна площа з пам'ятником Уласу Самчуку, Філармонія - колишній костел, комплекс споруд військового містечка та ін.

  

КЛЕВАНЬ. Тунель Кохання - вже досить відома туристична атракція. Туристи приїздять сюди за враженнями і неповторними світлинами. А от японці навіть зняли про це місце художню кінострічку, хоча зі своїм сюжетом. І все починалося століття тому з історії кохання. Тому і їдуть сюди закохані пари, аби освідчитися в почуттях, одинаки з надією знайти свою другу половинку, а молодята з усієї Рівнинщини і не тільки неодмінно зроблять тут фотосесію та відео фільм. Ну, ми також не проїдемо повз і поставимо ще одну мітку на туристичній мапі нашого маршруту.

  

ЗИМНЕ. На околиці цього поселення понад тисячу років тому Київський князь Володимир Великий заснував обитель, яка збереглася до нашого часу. Тепер це Зимненський Святогірський Успенський монастир. Хоча ще в Х ст. тут в рукотворних печерах мальовничих пагорбів монахи-аскети започаткували віддане служіння Богу. Ці печери були віднайдені в наші часи і є можливість їх відвідати. Ансамбль монастиря дуже оригінальний, оточений мурами і баштами, яким понад 400 років. Головний же собор в честь Успіння Богородиці на протязі п'яти століть існування перебачив чимало, про що міг би нам розповісти. Але про історію обителі та числені чудеса ми почуємо з вуст монахині-екскурсовода в оригінальній манері викладення. Чудеса ці переважно стосуються Чудотворного образу Зимненської Богородиці. Це та сама фамільна ікона князя Володимира, якою благословиви його на вінчання з царівною Анною Константинопольський патріарх. Це та сама ікона, яку в 1005 році Володимир Святославович подарував Зимненському монастирю і диво вже те, що вона пережила незчисленні лихоліття і через тисячу років порадує нас своєю збереженністю. Облаштування території обителі здивує кожного, а атмосфера віткритості і щирості просту підкупає. Не дарма це місце ще називають "Частинка Неба на Землі".

  

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Найвіддаленіше місце нашого маршруту зупиняє нас лише за 15 км від кордону з Польщею, щоб познайомитися з першою столицею Волині - старовинним Ладомиром, перейменованим князем Володимир в свою честь. Зручне стратегічне розташування на перехресті сухопутних та водних щляхів  сприяло швидкому зростанню міста, закріплювало його княжий статус, де, після приєднання Волині до Русі, тут стала правити династія Рюриковичів. А згодом тут народжуються два брати, яким суджено було рятувати ту ж Русь від міжусобних чвар, боярських змов та монголо-татарської навали. Менший - то Василько, князь Володимирський, а старший, то Данилко, якого в історії ми знаємо як Данила Галицького, єдиного коронованого руського князя та збирача розтрощеної ординцями рідної землі. Чимало пам'ятників дивують гостей міста та нагодують про колишню велич. До наших часів зберігся колишній дитинець - вал-п'ятикутник - колишній Ладомир. Тут можна побачити чимало сакральних пам'яток, серед яких оригінальна Василівська церква XIV ст, барокова Миколаївська церква, костел Iоакiма та Анни (колишній монастир капуцинiв), Христорiздвяний собор (колишнiй костел єзуїтiв Серце Iсуса) та інші. Але настарішим храмом Воолодимира-Волинського та й всієї області вважається кафедральний Успенський собор, зведений волинським князем Мстиславом в далекому ХІІ столітті. Тому й отримав наззву - Мстиславів храм. Тпер тут центр єпархії. А навколо спокій, краса і благодать.

  

Поселення до готелю в центрі місста, відпочинок.

 

2 день.

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Сніданок в готелі. Від'їзд на програму. 

ЛУЦЬК. Тепер настав час прискіпливо роздивитися одну з купюр українських грошей, щоб знайти ту саму пам'ятку, з якої розпочнемо знайомство зі старовинним містом - замок Любарта. Ця твердиня будувалася ще в часи домінування готичного стилю архітектури, тому може вважатися одним із найдавніших замків України. А ще, саме сюди литовський князь Любарт планував перенести столицю своєї держави - Великого князівства Литовського. А інший знаменитий литовський князь зібрав у цьому замку тодішніх монархів, герцогів і князів, очільників найвпливовіших європейських держав того часу, аби обговорити розвиток спільного Європейського пайбутнього та загрози, що мали місце. І саме в цьому замку князь Вітовт сподівався бути коронованим, очікуючи таке благословіння з Ватикану. Так що там з короною Вітовта, де вона? Спробуємо розібратися в цьому історичному факті - і на найвищу вежу піднімемося, і на бойових галереях пошукаємо, і в тінистих підземеллях прислухаємося...

  

Ну, а якщо вже мова пішла про підземелля, то в Луцьку їх вдосталь. Особливо вражає облаштований підземний простір під кафедральним Петро-Павліським костелом, що складає єдиний комлекс колишнього монастиря ордену єзуїтів. Дослідження цього підземного міста віком майже 400 років тривали на протязі кількох останніх десятиліть. Тепер тут влаштовано дуже цікавий підземний маршрут, який розкриває чимало таємниць із життя єзуїтського ордену та міста в цілому.

  

Пішохідне прогулянка Старим Містом буде нетривалою. Місцевий волинський колорит суттєво різниться від розкручених Львова і Чернівців, чи подільских Кам'янця і Чорткова, закарпатських Ужгорода і Мукачева, галицьких Жовкви і Золочева. Тут інше. Але прогулюючись маленькими вуличками, читатимемо їх назви і зрозуміємо, що Луцьк населяли в свій час представники самих різних національностей та етносів. Тут і чеський квартал, і німецька слобода  зі стрільчатою кірхою, і єврейське передмістя зі своєю синагогою фортифікаційного типу. Є згадка і про караїмів. Тут же, в Старому місті, віднайдемо старовинну аптеку та найстаріший православний храм. Але й сучасність достойно відображена в архаїчній архітектурі у вигляді Луцького "будинку з химерами" - творчій майстерні почесного громадянина міста архітектора Миколи Голованя. Напевне, до берега річки Стир хоча б заради цього об'єкту вже є сенс прогулятися.

  

Пауза на обід.

Але ще трішки варто поглянути і на сучасний Луцьк. Прогуляємося затишними алеями парку Слави, який сміливо можна називати Парком Меморіал, бо за атмосферою і висвітленням у вигляді окремих меморіальних груп по суті йде розповідь-нагадування про трагічні події Волині за останні 80 років. А ще є оригінальна вулиця Коперника з музейними локаціями, дитячою залізницею, проспект Волі з парадним фасадом Волинського університету та багато іншого.

ПЕРЕССОПНИЦЯ. Музей Першокниги. Експозиція музею розповідає про українську Пересопницьке Євангеліє, книгу, яка є визначною пам’яткою національного Ренесансу. Творці Першокниги – княгиня Анастасія Заславська, писар Михайло Василевич, архімандрит Пересопницького монастиря Григорій. Цей унікальний комплекс можна вважати центром української сакральності.

 

  

КИЇВ. Прибуття о 23:00

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ - 2300 грн

1-місне розміщення - 2500 грн

Вартість враховує:

-  транспортне обслуговування автобусом по маршруту;

-  гід на маршруті;

-  проживання 1 ніч в готелі (2-місні номери зі зручностями);

-  сніданок в готелі;

-  екскурсії згідно програми;

-  страхування.

Додатково пропонується:

-  обіди;

-  вхідні квитки:

Луцький замок – 60 грн;

Підземелля Луцька – 50 грн;

Пересопниця музей – 20 грн

Печери Зимненського монастиря – 10 грн

 

 Запис в тури за телефоном +38 067 9094452