СЛОБОЖАНСЬКЕ МЕРЕЖИВО

Дата: 
06/03/2021
Цена: 
3 300 грн

СЛОБОЖАНСЬКЕ МЕРЕЖИВО

6 - 8 березня 2021

3 дні/2 ночі

Автобусний тур з Києва без нічних переїздів

МІНІ-ГРУПА

Вартість туру –3300 грн

 

1 день. Субота 6.03.2021

КИЇВ. Від'їзд автобусом від станції метро "Палац Україна". 

ОПІШНЯ.. В знаменитому Опішньому здавна культивувалося гончарне виробництво і на сьогодні це селище по праву вважається столицею українського гончарства. Про місцеві гончарні традиції, про майстрів та їх витвори можна детальніше дізнатися в унікальному музеї гончарства. Але не в цей раз, адже у нас інша мета. І все, ж зробимо зупинку на найбільшому в Україні ринку посуду та гончарних виробів. Ну як проїхати повз таке розмаїття. Адже тут зібрані вироби з усіх куточків України і від найвідоміших виробників традиційного національного посуду. І пора вже підкріпится, обід.

  

ПАРХОМІВКА. Зустрічатиме нас Слобожанщина сільським художнім музеєм, в експозиції якого – визначні твори світового живопису, графіки, скульптури, археологічні та етнографічні експонати. Колекція музею з’явилася завдяки сільському вчителю історії, мистецтвознавцю-самоуку Афанасію Луньову, який об’єднав своїх учнів навколо спільної справи – мистецтва. Тепер це один із найпопулярніших туристичних об’єктів Харківщини. Розташований у будинку «палаццо», зведеному наприкінці ХVІІІ ст. графом І. М. Подгорічані.

На нас чекаю\є знайомство з 12 залалами музею шедеврами О. Іванова, Т. Шевченка, І. Рєпіна М. Реріха, А. Архіпова, К. Малевича В. Кандинського, Д. Піранезі, П. Пікассо, Ф. Бола та ін. А ще невеличкий розділ античного та східного мистецтва; етнографічний відділ та зал із мистецтвом сучасного періоду. Просто якесь музейне свято!

  

ВОЛОДИМИРІВКА. Маєток «Наталіївка» цукрового магната І. Харитоненка, названий на честь його доньки Наталії Горчакової, було влаштовано в 1884 р. Та на сьогодні у складі палацового комплексу залишилися флігель, водонапірна башта, манеж, кінні будівлі, терасний сад,  велика в’їзна брама. Але по праву головним шедевром парку вважається Спаська церква. Вона виконана за проектом архітектора Олексія Щусєва. Це чудове поєднання мотивів давньоруських храмів та архітектурних стилів початку ХХ століття. Стіни храму прикрашені тайнописами та біблійними сюжетами. Розписи Спаської церкви виконані у стилі «кейм». Над головною вхідною аркою церкви у неглибокій ніші розміщено мозаїку із зображенням Христа-Вседержителя авторства самого Миколи Реріха.

  

ШАРІВКА. Ще один палацо-парковий комплекс розташовано за 35 км від Наталіївського комплексу. Шарівський палац – приголомшлива своєю красою білокам'яна будівля кінця XIX століття, яку в народі ще називають замком. У 1860 році Шарівська садиба стає власністю братів Гебенштрейтерів. Вони зводять на найвищому пагорбі палац з терасами й прикрашають його екзотичними насадженнями. Потім Шарівський палац придбав відомий у ті часи цукровий магнат Леопольд Кеніг – цукровий король Слобожанщини. Не дарма Шарівський замок ще називають цукровим палацом. Кеніг запросив кращих майстрів і садівників для модернізації і благоустрою своєї резиденції. Шарівський замок побудований в неоготичному стилі, який як раз увійшов у моду наприкінці XIX століття. Час наклав на замок свій відбиток. Але незважаючи на те, що Шарівський палац тривалий час перебував у запустінні, він і сьогодні не втрачає своєї привабливості. 

  

ХАРКІВ.. Поселення до готелю в центральній частині міста. Вільний час. А для тих, хто не втомився, пропонуємо вечірню прогулянку містом «Харків запалює вогні». Бо вечірній Харків – це казкове видовище.

  

2 день. Неділя 7.03.2021

ХАРКІВ. Сніданок. Від’їзд на факультативну програму."Дорога до Святих гір"

ЧУГУЇВ. Сьогодні дорога спочатку приведе нас до колишнього козачого Чугуєва, де збереглася батьківська хата всесвітньо відомого художника Іллі Рєпіна. Споруда відноситься до періоду військових поселень імператора Олександра II. Основна увага в експозиції меморіального музею приділяється чугуївському періоду в житті і творчості художника. Кожен, мабуть, з дитинства знає такі відомі полотна Рєпіна як «Запорожці пишуть листа турецькому султану», «Бурлаки на Волзі», «Хресний хід». Оригінали цих робіт, на жаль, експонуються в російських музеях. Втім, і в Чугуєві є досить відомі роботи художника. Настільки цінні, що близько десяти років тому їх намагалися викрасти з музею. Унікальними експонатами музею є також чотири оригінали ікон, які Рєпін написав у віці 18-19 років. Поряд з цими іконами можна також побачити роботи його вчителів. Чугуївський музей – це єдиний у світі збережений у часі будинок, де жив художник з родиною, не враховуючи квартир у Парижі, Москві та Петербурзі.

  

СВЯТОГІРСЬК. Обід

Екскурсія по нижньому комплексу Свято-Успенської лаври і прогулянка по національному природному парку «Святі гори» до пам’ятника Артему, звідки відкривається неймовірний краєвид місто, річку Сіверський Донець, лавру та гори. 

  

 

Огляд скиту Всіх Святих і Миколаївського храму на Святій Скелі. По можливості відвідаємо і старовинні крейдяні печери монастиря.

  

ІЗЮМ. Зупинка на горі Кременець, перша згадка про яку зустрічається в «Слову о полку Ігоревім», коли той зупинявся на ній під час свого походу на половців. Пізніше тут був татарський форпост на межі Дикого поля. Про ті часи нагадує археологічна колекція «половецьких баб». А які тут краєвиди! Гора у зв’язку із беззаперечним домінування над прилеглими просторами ще не раз буде покликана до лав. Останній свій бій курган прийме 17 липня 1943 року, коли під час Другої світової радянські частини ціною величезних втрат, звільнять від німецьких загарбників ізюмську землю. Варто завітати до Вознесенського собору міста, куди приходять тисячі вірян і паломників, адже тут знаходиться знаменита Чудотворна Пісчанська ікона Божої Матері. А неподалік не менш відоме джерело «Кириченкова криниця». Вже не одну сотню років воно дарує життєдайну сил. Купальня, влаштована на джерелі, досить оригінальна і дозволяє комфортно занурюватися в цілющу воду в будь яку пору року і погоду.

   

ХАРКІВ. Повернення до готелю. Вільний час.

 

3 день. Понеділок 8.03.2021

ХАРКІВ. Сніданокі.

Під час автобусно-пішохідної оглядової програми ми побачимо старий Харків у дореволюційних будинках Полтавського шляху і нове місто: ансамбль пл. Конституції – однієї з перших площ міста, яка за кілька століть багато разів змінювала свою назву від Ярмаркової до площі Радянської України, Театр ляльок, Ощадбанк, Будинок техніки (всі будівлі належали до революції банкам), Міськрада (колишня Міська Дума), магазин Жоржа Бормана, Університет мистецтв, Будинок під шпилем, Палац праці, реконструйований історичний музей. Також помилуємося архітектурними шедеврами Бекетова, якому мвсто зобов’язане своїм історичним обличчям: вулиці Пушкінська, Дарвіна, Різдвяна. Площі Харкова, їх історія і архітектура: головна площа міста – площа Свободи – найбільша площа Європи. Держпром - дітище ленінградських архітекторів – побудований вручну 5 тисячами робітників на підводах і конях без єдиної цеглини із залізобетону. Відвідаємо також чоловічий Свято-Покровський монастир та кафедральний Свято-Благовіщенський собор, в якому покояться нетлінні мощі Константинопольського патріарха Святого Афанасія.

Вільний час і обід. Пропонуємо факультативну програму до Сковородинівки.

  

  

СКОВОРОДИНІВКАСадиба поміщика Андрія Ковалевського, де пройшли останні роки життя видатного українського поета, письменника, філософа, просвітителя Г.С. Сковороди. Музей, присвячений його життю і творчості, пам'ятні місця: дуб, рукотворні ставки, сад, липова алея, могила філософа. Цікаво спланований парк - доріжки розходяться від центральної галявини, як сонячні промені. За легендою, Сковорода сам вибрав місце для своєї могили біля улюбленого дуба і власноруч її викопав. І ми тут побуваємо.

Від'їзд до Києва.

 

   

ВЕЛИКА КРУЧА. Відвідування першої приватної броварні в Україні і дегустація знаменитого крафтового пива.

  

КИЇВ. Прибуття о 23:00.

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ - 3300 грн.

При одномісному розміщенні доплата 700 грн.

 

Вартість враховує:

-  Транспортне обслуговування комфортабельним мікроавтобусом.

-  Два нічліги в готелі.

-  Сніданки після нічлігів.

-  Гід на маршруті.

-  Всі екскурсійні витрати

-  Страхування.

 Додатково пропонується:

-  Обіди.

-  Вхідні квитки.

-  Факультативна екскурсія в Сковородинівку - 200 грн.

-  Факультативна екскурсія "Дорога до Святих гір"- 400 грн.

Увага: факультативні екскурсії гарантовані при набурі від 10 туристів у групі

 

Бронювання за телефоном +38 067 9094452