СІВЕРСЬКЕ ПОДЕСІННЯ

Дата: 
08/05/2021
Цена: 
2 500 грн

СІВЕРСЬКЕ ПОДЕСІННЯ

8 - 9 травня 2021

2 дні/1 ніч

Автобусний тур з Києва без нічних переїздів

МІНІ-ГРУПА

Вартість туру –2500 грн

 

1 день. Субота 8.05.2021

КИЇВ. Від'їзд автобусом від станції метро "Палац Україна" о 7:00.

ОЛЕНІВКА. Маленький хутір Мотронівка – це Обласний історико-меморіальний музей-заповідник П. Куліша «Ганнина Пустинь». Тут вічним сном спочивають подвижники України – Олександра Білозерська, відома українська письменниця (літературний псевдонім Ганна Барвінок) та її брат – Василь Білозерський, та Пантелеймон Куліш – письменник, поет, драматург, публіцист, автор історичного роману «Чорна Рада».  На території музею-заповідника знаходиться відбудована хата родини Білозерських, у якій народилася Ганна Барвінок, хата Куліша, каплиця святого Пантелеймона-цілителя, біля якої проводяться всі урочистості. На березі ставка відтворена альтанка в якій любили відпочивати Куліші, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Тарас Шевченко та Іван Пулюй.

Ми не лише побуваємо у родовому маєтку родини Кулішів, а й віддамо пошану видатним українським діячам культури на місці їх поховань. 

  

СОСНИЦЯ. Літературно-меморіальний музей О. П. Довженка – колиска дитинства і найдорожчих спогадів всесвітньо відомого режисера, письменника, сценариста Олександра Петровича Довженка. Тут все, як і колись: батьківська хата під стріхою, клуня, погрібник, колодязь-журавель, тин із глечиками, сад, альтанка, квіти. Завітавши до музею, ми зможемо поринути у світ дитинства Сашка Довженка, відчути атмосферу життя селянської родини кінця ХІХ – початку ХХ ст., разом з Олександром Петровичем згадаємо його дитячі стежки і подальші життєві дороги, що вивели його на вершину слави і повели далі – у безсмертя. 

У літературному відділі музейного комплексу на нас чекатиме бонус - перегляд однієї із перших короткометражок, відзнятих О.Довженком – німе кіно.

Обід.

   

РИХЛИ. Мезинський НПП (Національний природний парк) – це перлина Новгород-Сіверського Полісся, скарбниця історії та оазис біорізноманіття. Деснянські кручі, лабіринти ярів, дух історії нікого не залишать байдужим, неймовірна краса мальовничих краєвидів заворожує.

Екскурсія-прогулянка екологічною стежкою, що проходить в околицях ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Рихлівська дача». Глибокі яри, схили яких вкриті незайманим липово-кленово-дубовим лісом, змушують забути, що ти знаходишся на рівнині, а величезні багатовікові дуби, дупла яких можуть стати притулком відразу для кількох людей, нагадують про вічність, змушуючи забути про дріб’язки нашого земного існування. Маршрут передбачає огляд пам’яток природи: старовинну ялинову алею та багатовіковий Монастирський дуб, руїни колись величного Свято-Миколаївського Пустинно-Рихлівського монастиря ХVІІ ст., меценатами якого були брати Многогрішні. До цього часу також збереглися печери, викопані монахами в кін. ХVII ст. 

  

ПРИДЕСНЯНСЬКЕЗаказник Оболонський вразить мальовничим пейзажом заплави річки Десни, яка відзначається великим флористичним різноманіттям. Вона являє собою рівнинну територію з старицями та ніби намальованими заплавними озерами. А з оглядового майданчика неподалік села Придеснянського відкриється панорама повноводної Десни, яка зачарує нас своїм звивистим руслом і нетронутими пишними луками.

  

ВИШЕНЬКИ. Серед лісів і придеснянських лук у мальовничих сіл Вишеньки і Черешеньки, що були власністю полководця, фельдмаршала і президента Малоросійської колегії графа Румянцева-Задунайського, побачимо Успенську церкву (1787 р.) зі збереженою автентичною ліпниною та палац фельдмаршала Румянцева-Задунайського XVIII ст., збудовані з нагоди приїзду Катерини ІІ. Вишенський палац мав форму складної композиції у вигляді літери «Е». Збереглася лише половина палацу. Архітектура цієї будівлі є типовим прикладом романтичного стилю.

  

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ. Поселення до готелю в центральній частині міста. Відпочинок.

 

2 день. Неділя 9.05.2021

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ. Сніданок

Оглядове знайомство зі старовинним містом і його туристичними принадами – колишнім дитинцем, Успенським собором (XVII-XVIII cт), пам’ятниками літописцю старовини – Бояну та князю Ігорю. Особливої уваги заслуговує унікальна споруда – тріумфальна арка. Похвалитися подібною архітектурною особливістю можуть лише кілька світових міст, з-поміж яких і Новгород-Сіверський. Не оминемо увагою дерев'яну Миколаївську церкву (1760 р), Торгові ряди (XVIII cт) - пам`ятка архітектури національного значення. Чоловіча та жіноча гімназії (XVIII cт), відомі багатьма знаними випускниками - пам`ятки історії та монументального мистецтва.

  

  

Відвідування Преображенського чоловічого монастиря, який є одним із найбільш давніх монастирів-фортець, що зберігся на території України. Розташований на високому березі річки Десна і її притоки озера Жгань. Домінантою монастиря є Свято-Преображенський собор, побудований протягом 1791—1817 років за проектом архітектора Джакомо Кваренгі. Цей собор, крім своєї ошатності, відомий ще й тим, що саме звідси в 1185 році князь Ігор Святославич вирушив у свій невдалий похід на половецькі землі. Ця подія згодом стала головним сюжетом найвідомішого пам'ятника давньоруської літератури - «Слова о полку Ігоревім». Сьогодні на базі обителі створено однойменний музей-заповідник, чия вражаюча експозиція розміщена в будівлі колишнього будинку настоятеля. То ж, і ми ознайомимося з цією єдиною в Україні експозицією.

  

З монастирського пагорба та башт і бойових галерей відновлених фортифікацій помилуємося неймовірними заливними луками р.Десни.

Обід.

  

ПУТИВСЬКВідвідування території Путивського крейдяного кар'єру. З початку його розробки утворився великий котлован, який прийняв форму справжнього каньйону. Тут можна побачити уявних крейдяних воїнів, що ніби стоять на сторожі сіверського краю. Спустившись на дно кар'єру, всі бажаючі зможуть віднайти скам'янілі панцири давніх тварин: черепашок і різних белемнітів віком мільйони років. А з вершини пагорба, який є частиною крейдяного родовища, відкривається вражаючої краси і масштабу вид на Придеснянську рівнину з висоти пташиного польоту. Ця картинка просто заворожує.

  

КРОЛЕВЕЦЬ.- відомий в Україні центр ткацтва. Але нас чекає на околиці старовинного міста особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України – ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення “Яблуня-колонія”. Це унікальне явище, яке не можуть пояснити вчені, хоч раз в житті, але треба побачити!

  

Від'їзд до Києва.

КИЇВ. Прибуття о 22:00.

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ - 2500 грн.

При одномісному розміщенні доплата 250 грн.

 

Вартість враховує:

-  Транспортне обслуговування комфортабельним мікроавтобусом.

-  Нічліг в готелі (2-місні номери)

-  Сніданок після ночівлі

-  Гід на маршруті.

-  Квитки в Мезинський НПП

-  Всі екскурсійні витрати

-  Страхування.

 Додатково пропонується:

-  Обіди.

-  Вхідні квитки в музеї

 

Бронювання за телефоном +380679094452