ПОЛТАВСЬКИЙ ШЛЯХ

1 день. 

КИїВ. Від'зд от ст. м. "Палац Україна".

Наш шлях проходить по Старій  Полтавській дорозі. По ній йшли ратники князя Бориса, паломники Мгарського монастиря, по ній прямував з рідних Чорнух Григорій Сковорода, на ній задишили свої сліди карети  Трощинського і Гоголя, Гребінки і Шевченка. Ця дорога стала головним героєм культової радянської кінокомедії «Королева бензоколонки»

ПИРЯТИНКава у «Королеви бензоколонки».Як нагадування про улюблену радянську кінострічку так названо кафе, розташоване в споруді автостанції Пирятина на 156 км автостради Київ – Харків. В дорогу з собою можна взяти гарячі пироги з різними начинками.

Шлях продовжується. Дорога в'ється и в'ється, сплітаючи розповідь про сім'ї Вишневецьких і Полторацьких, що жили в різний часв Лубнах,  про долю Анни Керн, яка цією дорою їхала  в далекий Петербург. Як Анна Керн і тисячі тисяч мандрівників і паломників, ми заглянемо за благословінням в Святу Мгарську обитель.

МГАРВідвідування Мгарського  монастиря. 

Тут можна не тільки поставити свічку за вдалу подорож, а й  помилуватися архітектурним ансамблем монастиря, випити чашку смачного монастирського чаю з випічкою. Варто прикупити трав'яні збори, які монахи самі зобирають з молитвою і благословінням, продовжуючи 300-річні традиції.

І дорога продовжує свій біг…

ПОЛТАВА. Поселення в готель. Оглядова екскурсія «Чарівність Полтави»:

Це місто створювалося як Петербург в мініатюрі. В цьому легко переконатися, проїхавши по його вулицям і площам, ошлянувши архітектуру і відчцвши його ауру. Роздивимося знаменитую Круглу площу з монументом Слави, зведеного в 1809 р. в пам'ять про Полтавську битву – єдиний в Україні зразковий архітектурний ансамбль епохи класицизму.

Відвідування музею «Поле Полтавської битви». В сучасному світі неоднозначне ставлення до перемоги Петра I над Карлом XII з частиною козацького війська Івана Мазепи. Але полтавчани вже понад три сторіччя шанують цю эпохальну подію, що мала місце на їх землі. Сам музей з виду прстенький, але насправді відвідувачів вражає своею продуманністю і осучасненістю экспозиція та професійна розповідь про ті події від різними кутами зору на історію.

Пора пішки прогулятися по Соборній площі з Білою Бесідкою. Тут же на площі знаходится  Успенський кафедральний собор і старовинна дщвіниця, знаменита Спаськая церква – сучасниця Полтавської битви, унікальний зразок дерев'янного зодчества 18 століття і чимало інших цікавинок. Пройшовши по території старовинної Іванової гори, зупинимося перед популярним пам'ятником Полтавській Галушці, памятниками дівчині-легенді Марусі Чурай і самому гетьману Івану Мазепі.

Повернення в готель, вільний час. Факультативно пропонуємо знайомство з унікальною Першою Галушковою Мануфактурою "Комора".

2 день. 

ПОЛТАВА. Зустрічаємося на сніданку в кафе готелю. Від'їзд на маршрут.

ОПІШНЯ. Відвідування музею гончарства АН України. Ви думаєте, что тут вам покажут як ліпити горщики? Ну, сюди приїздять не лише за глиняними глечиками. Тут справжній музей під відкритим небом, експонати – химерних форм і нестримної фантазії керамичні вироби і скульптури, справжні шедеври. Чудовий настрій всім відвідувачам гарантовано. Після відпочинку в гончарній долині, нам залишиться ще ознайомитися з асортиментом найбільшого в Україні ринку посуду і керамічних сувенірів. Обов'язково звідси потрібно щось оригінальненьке повезти...

ВЕЛИКІ СОРОЧИНЦІ. Пора насолодитися шедевром епохи українського (козацького) бароко – Преображенською церквою-усипальнею правобережного гетьмана Данила Апостола, на кошти якого тут з'явився незвичайний іконостас. Знатоки стверджують, що він поступається лише іконостасу в Козельці.

Але пора скуштувати сорочинські парові вареники на «Хуторі Гоголя» (факультатив). А там і шкварки, і борщ, и чарка (трішки). Цікавить? Ось і ми про це ж...

КИЇВ. Ну ось, все колись закінчується. І ми навіть знаємо точний час – 23:00. Але ці два дні на колесах по неповторній Полтавщині напевне запам'ятаються надовго і допоможуть відновити душевну рівновагу. 

До нових зустрічей на інших маргрутах!

 

Вартість туру уточнюється

 

Вартість враховує:

- проживання в готелі, 2-, 3-місні номераи зі зручностями;

- сніданок в готелі;

- транспортне обслуговування по всьому маршруту;

- супровід на маршруті та гід в Полтаві;

- страхування.

 

Дополнительно предлагается:

- обіди;

- вхідні квитки в музеї;

- факультативи.

 

Запис в тури за телефоном +38 067 9094452