ПОЛТАВЩИНА НА СМАК

Дата: 
24/07/2021
Цена: 
2 300 грн

24.07.2021

1 день.

КИЇВ. 7:00 - від'їзд від ст. метро "Палац Україна".

Наш шлях проходить по Старій Полтавської дорозі. Нею йшли ратники князя Бориса, паломники Мгарського монастиря, по ній йшов з рідних Чорнух Григорій Сковорода, на ній залишили свої сліди карети Трощинського і Гоголя, Гребінки і Шевченка. Ця дорога стала головним героєм культової радянської кінокомедії «Королева бензоколонки»

ПИРЯТИН. Кава у «Королеви бензоколонки» .Як нагадування про улюблену радянську кінострічку так називається кафе, розташоване в будівлі автостанції Пирятина на 156 км автотраси Київ - Харків. У дорогу з собою можна взяти гарячі пиріжки з різними начинками.

Наш шлях триває. Дорога в'ється і в'ється, сплітаючи розповідь про сім'ї Вишневецьких і Полторацьких, що жили в різний час в Лубнах, про долю Анни Керн, що виїжджала по цій дорозі в далекий Петербург. Як і Анна Керн та тисячі тисяч мандрівників і подорожніх, ми заїдемо за благословенням до Святої Мгарську обитель.

МГАР. Відвідування Мгарського монастиря.

Тут можна не тільки поставити свічку за благополучну подорож, але і помилуватися архітектурним ансамблем монастиря і випити чашку смачного монастирського чаю з випічкою, прикупити трав'яні збори, які монахи самі збирають з молитвою і благословенням. Але дорога продовжує свій біг ...

ПОЛТАВА. Відвідування музею «Поле Полтавської битви». У сучасному світі неоднозначне ставлення до перемоги Петра I над Карлом XII з частиною козацького війська Івана Мазепи. Сам музей на вигляд непоказний, насправді новачка вражає своєю продуманою і осучасненою експозицією і професійною розповіддю про ті події під різними кутами зору на історію, що похвально.

А в оточенні музею ще маса пам'ятників - братська Шведова могила, каплиця Примирення трьох народів, редути на Полі битви, обеліски на братських могилах, розкидані на сотнях гектарів території минулої баталії.

Оглядова екскурсія «Чарівність Полтави»:

Це місто створювалося як Петербург в мініатюрі. У цьому легко переконатися, проїхавши по його вулицях і площах, оглянувши його архітектуру і відчувши місцеву ауру. Побачимо знамениту Круглу площу з монументом Слави, спорудженому в 1809 р.- єдиний в Україні зразковий парковий ансамбль епохи класицизму.

Заглянемо в справжню студентську Мекку, Першотравневий проспект і спробуємо знайти серед старих вуличок струмок з таким ностальгічним звучанням - Тарапунька.

Пора пішки прогулятися по Соборній площі з Білою Альтанкою, спорудженою на місці відпочинку армії царя перед битвою зі шведами. Тут же на площі знаходиться Успенський кафедральний собор і старовинна дзвіниця, знаменита Спаська церква - сучасниця Полтавської битви, унікальний зразок дерев'яного зодчества 18 століття і багато іншого. Пройшовши по території старовинної Іванової гори помилуємося жартівливій скульптурній композиції, присвяченій Полтавській Галушці, пам'ятником дівчині-легенді Марусі Чурай.

Відвідування меморіальної садиби І. П. Котляревського.

Поселення в готелі. А для тих, хто ще не втомився вечірня гастрономічна програма в Першій Галушковій мануфактурі «Комора». Тут ми дізнаємося про історію цього унікального народного продукту, що вже став символом Полтавщини. А також скуштуємо якийсь із численних рецептів і, можливо, спробуємо щось зліпити самі.

Проведення екскурсійно-розважальної програми та  галушкового майстер класу. Екскурс  в секрети стародавньої української кухні

 

Повернення до готелю. Відпочинок.

 

2 день. 

ПОЛТАВА. Сніданок в кафе готелю. І пора в дорогу. Сьогодні мчимо по слідах Гоголя.

ОПІШНЯ. Відвідування музею гончарства АН України. Ви думаєте, що тут вам покажуть як ліпити глечики? Ну, насправді, сюди приїжджають не за глиняними горщиками. Тут справжній музей під відкритим небом, експонати - химерних форм і нестримної фантазії керамічні вироби та веселі скульптурні сюжети. Чудовий настрій і захоплення всім відвідувачам гарантовані. Трохи відпочивши в присадибної долині, нам залишиться лише познайомитися з асортиментом найбільшого в Україні ринку посуду та керамічних сувенірів. Обов'язково потрібно тут щось оригінальненьке придбати - готуєм гроші.

ДИКАНЬКА. Відвідування Миколаївської церкви-усипальні роду Кочубеїв. Вшануймо їх пам'ять в родинному склепі під церквою.

ГОГОЛЕВО. А ось і те місце, де плодилися генії. Театралізована екскурсія по відновленому маєтку Гоголів-Яновських - батьків Васіньки, як про це пестливо розповідає «матінка» в чепчику (вона ж - екскурсовод). А у флігелі ми побачимо за роботою самого письменника. Напевно, саме пише знамениті «Мертві душі», а може «Вій»?

ВЕЛИКІ СОРОЧИНЦІ. Пора помилуватися шедевром епохи українського (козацького) бароко - Преображенською церквою-усипальнею правобережного гетьмана Данила Апостола, на кошти якого тут з'явився незвичайний іконостас.

Але пора спробувати сорочинські парові вареники в «Хуторі Гоголя» на мальовничому березі річки Псел. А там і шкварки, і борщ, і чарка (вже можна, трішки). Цікавить? От і ми про те.

ВЕЛИКА КРУЧА. Зробимо невелику зупинку у відомій броварні, де варять своє крафтове живе пиво. Бажаючі зможуть продегустувати його або привезти додому.

КИЇВ. Ну ось, все колись закінчується. І ми навіть знаємо точний час - 23:00. Але два дні на колесах по неповторній Полтавщині напевно запам'ятаються надовго і допоможуть відновити душевну рівновагу і поповнити баланс здорових сил організму.

І до нових зустрічей!

 

Вартість туру - 2300 грн.

Одномісне розміщення - 2500 грн.

 

Вартість враховує:

- проживання в готелі, номери зі зручностями;

- харчування - сніданок в готелі;

- транспортне обслуговування по всьому маршруту;

- супровід на маршруті і гід в Полтаві;

- страховка.

 

Додатково оплачується:

- обіди;

 

- вхідні квитки в музеї;

- галушковий майстер-клас.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

/span