ПОКРОВА КОЗАЦЬКА

Дата: 
14/10/2020
Цена: 
800 грн

Автобусний екскурсійний тур з Києва на 1 день

14.10.2020

Для українського козацтва свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні. 

Тому, в цей день особливо варто завітати до першої гетьманської столиці, до місця, звідки розпочалася найпотужніша хвиля здобуття своєї незалежності у XVII ст, туди, де гартувався характер вольних і незбагненних силою духу борців, де на Покрову присягали своєму народові…

КИЇВ. Від'їзд від ст метро «Палац Україна» комфортабельним автобусом о 7:30.

ЧЕРКАСИ. Транзитний погляд на Кременчуцьке водосховище та обласний центр. З Лівого берега дорога по греблі перетинає розлитий Дніпро, наближаючись до мальовничих Черкас, що оточені лісами і парками. Прямуючи центром міста, згадаємойого історію та місцеві особливості.

  

ЧИГИРИН. Подорож до Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» – завжди пам’ятна подія для кожного туриста. Багато видатних сторінок історії нашого народу залишили по собі згадку на чигиринській землі. Зрозумілим є бажання багатьох людей ближче познайомитися з визначними пам’ятками культурної спадщини України, зачерпнути духовної наснаги в місцях, де починалась українська державність. 

Знайомство з музеєм Богдана Хмельницького. Зібрання експонатів музею великого гетьмана налічує більше 2000 предметів. Серед них унікальна археологічна колекція речей XVII століття, козацька зброя та спорядження, нумізматика, твори українського мистецтва на козацьку тематику. Напевне, це найкращий музей в Україні, який розповідає про життя Богдана. 

Неподалік торжествує храм святих Первоверховних апостолів Петра і Павла та його автентичні залишки епохи середньовіччя, в якому служили службу видатні духовники перед козацькою старшиною.

Поряд з музеєм Б. Хмельницького відвідаємо комплекс будівель резиденції творця Української козацької держави. На сьогодні завершено реалізацію першої черги проекту, створені експозицій будинку гетьмана та військової канцелярії. 

А ще на нас чекає знайомство із Замковою горою. Тут височіє меморіал, присвячений Богдану Хмельницькому та козацтву. Також побачимо залишки колишньої неприступної фортеці у вигляді бастіона Дорошенка та мальовничі краєвиди міста над Тясмином.

  

СУБОТІВВелична споруда визначної архітектурної пам’ятки XVII ст. – церкви Святого Іллі, знайома кожному українці, бо її можна побачити на українських гривнях. Цей храм збудований за наказом і коштом Б. Хмельницького. Церква мала призначення родової усипальниці гетьмана і одночасно була частиною оборонної системи місцевого замку. За літописом, в 1657 році в цій церкві і було поховано великого гетьмана. 

Відвідаємо замчище Богдана, де до початку визвольного руху був родовий маєток Хмельницького. Археологами проводяться дослідження і по-сьогодні. Підтвердження побачимо в павільйоні над залишками сторожової башти.

  

ХОЛОДНИЙ ЯР. Холодний Яр – місце, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, пов’язане з величчю непокірного козацького духу. Тут вражаюча краса, де ростуть десятки 300-500-літніх дубів, 250-річні горіхи, дикі столітні груші та черешні. І люди тут живуть довше, ніж будь-де: і сьогодні тут є ще живі свідки легендарної «Холодноярської республіки» початку 1920-х.

Холодноярський ліс – святиня для кожного українця. Холодний Яр – це місце, де витає непокірний дух козацької вольниці і славних Д. Байди-Вишневецького, Остапа Дашкевича, Богдана Ружинського, Криштофа Косинського, Северина Наливайка, Павлюка, Жмайла, Тараса Трясила, Сулими, Гуні, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, очільника Коліївщини Максима Залізняка та інших звитяжних захисників України. Територією Холодного Яру або поряд з ним проходили сумнозвісний Чорний, а також Кучманський, Залізний і Чумацький шляхи.

 

Вищезазначені шляхи сполучали південні райони України з Києвом, Львовом і Польщею. Холодний Яр – це реліктовий лісовий масив, який, незважаючи на порівняно малу площу (понад 7000 га), має величезне історичне значення. Рельєф Холодного Яру горбистий, з великою кількістю глибоких оточених горами низин, які місцеве населення називає ярами. Кожне урочище, балка, поле, лісок, річечка і струмок мають свою красномовну назву. Найглибша і найдовша балка називається Холодним Яром, а від неї і вся територія навколо носить цю назву. Є тут яри Кириківський, Святий, Чорний, Січовий, Гайдамака, Циганка, Поташевий, Гадючий, Червоний, Кривенків, Скарб, Чернечий та інші. Загальна довжина балок-ярів і їх відгалужень орієнтовно складає 250 км.

   

МЕДВЕДІВКАСерцем Холодного Яру, цієї чарівної місцевості, є Свято-Троїцький Мотронинський жіночий монастир. А колись тут було укріплене поселення, зяким пов’язанілегенди про назву обителі. Коли на Русь прийшли ординські завойовники, Мотронинський монастир було спалено, а майже всі монахи загинули в боротьбі. Кілька століть лише одинокі подвижники переховувалися в печерах. На козацьку ж добу припадає нова сторінка відновлення обителі. Гетьман Петро Сагайдачний взяв монастир під свою опіку і він стає духовним центром Запоріжжя. Саме в цей героїчний час прокопуються таємні підземні ходи, підземні церкви та схрони.

Холодний Яр попід землею з'єднується с Суботовим, Чигирином, іншими монастирями. 

Під час визвольної війни під проводом Б.Хмельницького монастир знову опиняється в вихорі історичних подій. Мотронинські ченці допомагали козакам де порадою, а де і своєю міцною рукою. За це під час Руїни обитель не раз розплачувалась, попадаючи під шляхетські напади і руйнації. А під час оборони Чигирина 1677-1678рр. монастир остаточно було стерто з поверхні землі, тепер вже турками.

Але знову свята обитель відбудовується. І під час Коліївщини знову опиняється в горнилі боротьби за волю і долю. Саме ченці монастиря на чолі з ігуменом посвятили тут ножі гайдамакам в Монастирському ставку, який з тих пір став зватися Гайдамацьким.

Нинішня кам'яна Троїцька церква збудована на місці старої дерев'яної, в якій вінчалися Богдан Хмельницький з Ганною Сомківною. Зважаючи на історію монастиря російська царська влада побоювалась нових хвиль спротиву з Холодного Яру і в 1911 році монастир було перетворено на жіночий. Незважаючи на це монастир активно включається в національно-визвольну боротьбу і стає центром Холодноярської республіки. Багато монахинь допомагали повстанцям, працюючи розвідницями і зв'язковими.

  

БУДА. 1100-літній дуб, що росте на  схилі Кириківського яру на території Холодного Яру. Він названий на честь Максима Залізняка котрий, разом з гайдамаками, спочивав та проводив наради на цьому місці за часів Коліївщини. Дуб є патріархом українських лісів і одним із природних чудес України. Широта обхвату його стовбура становить 9 метрів, висота — 30 метрів. ід його шатром відпочивали Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Павло Павлюк, Андрій Журба, Семен Неживий, Тарас Шевченко та інші. А тепер настала і наша черга тут побувати.

  

КИЇВ. Прибуття о 23:00

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ - 800 грн

 

Вартість враховує:

-  транспортне обслуговування автобусом по маршруту;

-  гід на маршруті;

-  екскурсії згідно програми;

-  страхування.

Додатково пропонується:

-  обід;

-  вхідні квитки:

Чигирин – 40 грн;

Суботів – 20 грн;

Холодний Яр – 10 грн

 

 Запис в тури за телефоном +38 067 9094452