ПЕРЛИНИ ПІВДЕННОЇ ВОЛИНІ

Дата: 
03/07/2021
Цена: 
2 300 грн

Автобусний тур з Києва на 2 дні

3.07/.2021

1 день. 

КИЇВ. Від'їзд від ст метро «Палац Україна» комфортабельним автобусом..

ОСТРОГ. Знайомство з колишньою столицею династії князів Острозьких. Замкова гора з Богоявленським соборои XV ст. - княжою усипальнею. Відвідування замку князів Острозьких, що має статус краєзнавчого музею і складає основу державного історико-культурного заповідника міста Острога. Цей замок-донжон XIV ст. слугував і для проживання княжої сім'ї під час числених нападів на місто, і був першим мурованим укріпленням в Острозі. Тепер же тут розміщено одну із найцікавіших музейних експозицій серед провінційних музеїв України..

В Острозі чимало видатних пам'яток, що заслуговують на увагу. Це і кам'яниці XVIII-XIX ст, і Луцька Брама, де розміщено музей книгодрукування, і стара синагога. Та найбільш за все погляди перехоплює комплекс знаменитого навчального закладу - Остозької Академії. Це був перший вищий навчальний заклад на території України, який дав поштовх до розвитку ц нас вищої освіти. Його викладачі згодом стали педагогічним ядром майбутньої Києво-Могилянської школи. Найстаріша споруда комплекса - колишній монастир ордену капуцинівXVIII ст..

Але не менш цікавим і смачним буде обід в популярному ресторанчику. Сюди часто заглядають на перекус, на дебати, на розваги студенти та викладачі вишу. Тепер і наша черга.

  

МУЖИРІЧ. Архітектурний ансамбль монастиря фортифікаційного типу швидше нагадує міцний замок, оточений високими мурами з наріжними баштами-охоронцями. Гарматні бійниці можна побачити навіть на верхньому ярусі самого храму Святої Трійці. Головна святиня 400-річної обителі - фамільна ікона князів Острозьких, Чудотворний образ Богородиці Одигітрії. Навколо монастирського комплексу ще збереглися вали та Заславська брама, що входили в систему оборони колишнього містечка, затиснутого з усіх сторін водоймами. І обов'язково погадаємо, що то за велична споруда з димарем в 16 м заввишки.

  

КРЕМЕНЕЦЬ. Це затишне містечко серед однойменних Кременецьких гір. Так саме гір – не Карпат не Кримських – а власне Кременецьких. Їх середня висота 350 -400 метрів над рівнем моря. Вони тягнуться пасмами, але трапляються цікаві легенди про гори-останці.

Кременець це місто, що поєднало автора пісні «Гей, соколи» Тимка Пандуру і Тадеуша Чацького, одного із засновників  Вищої Волинської гімназії. Місто, яке називали  «Волинські Афіни». Це місто відомого композитора Михайла Вериківського і Тараса Шевченка, де починається поема «Варнак».

В рамках екскурсії відвідаємо гору Бону з руїнами легендарного Кременецького замку, музей – садибу Юліуша Словацького, комплекс єзуїтського колегіуму, комплекс Богоявленського монастиря.

  

  

Поселення до готелю, відпочинок.

 

2 день.

КРЕМЕНЕЦЬ. Сніданок в ресторані готелю. Від'їзд на програму. 

БІЛОКРИНИЦЯ. Чи бачили ви справжній палац в стилі англійського романтизму? Саме тут, поруч з Кременецькими горами в мальовничому селі Білокриниця в ХІХ ст. з’явився такий палац, коли недобудований комплекс на аукціоні придбав граф Олександр Воронін. Новий власник перебудував стару споруду і придав її фасадам ознаки західного романтизму, що чудом збереглася до наших днів.

З Білокриницею пов’язано чимало видатних імен – від князів Острозьких та гетьмана Івана Мазепи до Ігоря Юновського – радянського дисидента та українського вченого-патріота, політичного діяча і видатного науковця, який першу свою освіту отримав саме тут. І зараз в стінах колишнього графського маєтку функціонує навчальний заклад, завдяки чому територія вражає доглянутістю та упорядкуванням. А ще тут є залишки бастіонів колишнього замку земляного типу. Прогулянка палацовим подвір’ям – це справжня естетична насолода.

  

ДУБНО. Це місто в Рівненській області хоча офіційно має вік 920 років, вважається значно старшим. Вже в XVI воно стає власністю князів Острозьких, які на місці старих укріплень зводять потужний замок над р.Іква, а саме місто оточують валами і баштами. За часи існування замку жодна ворожа сторона не змогла його здолати силою, хоча рівнинна фортеця збоку здається невеликою. Але тому причина - численні хитрощі та стратегія захисту міста. Про це і багато інших цікавих фактів та легенд ми дізнаємося під час екскурсії. Побуваємо в підземеллях бастіонів та палацу князів Острозьких, де розташовано експозицію зі знаряддями катувань (найулюбленіша локація у школярів). Прогуляємося величними залами і коридорами колишнього палацу князя Любомирського. А на північному бастіоні почуємо кілька захоплюючих історій про героїчне минуле фортеці та її захисників. Проїхавши містом ми ще звернемо увагу на площу Ринок, де колись відбувались знамениті перенесений сюди зі Львова ярмарок Галицькі контракти, Іллінську церкву, колишній кляштор ордену Бернардинів, Луцьку вежу...

  

ТАРАКАНІВ. Обід

І нарешті в нашому строкатому намисті остання перлина. Але яка!!! Найромантичніша фортифікація України - Тараканівський форт. Насправді - це фортеця земляного типу, які в другій половині XIX ст. почали будувати неподалік кордонів Російської імперії. На той час Рівненська земля була у складі імперії і межувала з Австро-Угорщиною. Після поразки у Кримській війні імперське військове відомство під керівництвом генерала Тотлебена починає будівництво фортів-застав з метою посилення кордонів. Тараканівський форт так і називався - форт "Застава" і мав функцію в разі початку бойових дій посилити війська, підтримати артелерією, прихистити відступаючих, допомогти пораненим, надати боєприпаси і провіант. При будівництві були використані всі відомі ноу-хау тодішньої військової інженерії та озброєння. Фактично закопана в землю ця грандіозна споруда зовсім непомітна ні з автомобільної траси Київ-Чоп, ні з боку залізниці. А саме їх мав прикривати форт. На жаль, людська недбалість у повоєнний час привела пам'ятку до стану руйнації. Але нескінченні підземелля з потернами, капонірами і казематами притягують до себе все більше туристів. ЦЕ ПРОСТО ТРЕБА БАЧИТИ. Три години знайомства з фортом пролітають, як одна мить. Тому цю мить обов'язково треба зафіксувати на фото і відео. Тараканівський форт можна сміливо вважати нашим українським фортом Буаяр.

  

КИЇВ. Прибуття о 23:00

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ - 2300 грн

1-місне розміщення - 2500 грн

Вартість враховує:

-  транспортне обслуговування автобусом по маршруту;

-  гід на маршруті;

-  проживання 1 ніч в готелі (номери зі зручностями);

-  сніданки в готелі;

-  екскурсії згідно програми;

-  страхування.

Додатково пропонується:

-  обіди;

-  вхідні квитки:

Острозький замок – 40 грн;

Дубненський замок – 65 грн;

Кременецький заповідник  – 10 грн

 

 Запис в тури за телефоном +38 067 9094452