ОСІННЯ КАЗКА БУКОВИНИ

Дата: 
14/10/2021
Цена: 
3 700 грн

Автобусний тур з Києва на Буковину - 4 дні

14-17.10.2021

1 день

КИЇВ. Від'їзд на маршрут від ст. метро "Палац Україна" о 7:00.

Обід на маршруті.

ХОТИН. Відвідування заповідника "Хотинська фортеця". Адже це одна із найбільш збережених середньовічних фортець ХІІІ - ХVІІІ ст. у Європі. Твердиня пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, повстанців Мухи, народних месників Дитинки, козаків Дмитра Вишневецького (Байди), Петра Дорошенка. Історія фортеці пов'язана з іменами Данила Галицького, Штефана ІІІ Великого, Петра Конашевича Сагайдачного, Міхая Хороброго, Яна Собеського, Петра І, Богдана Хмельницького. Під стінами фортеці розгортались головні події і битви Хотинської війни 1621 р. Фортифікації на березі Дністра висотою понад сорок метрів вражають своєю довершеністю і віком.

  

ЧЕРНІВЦІ. Розміщення в готелі. Вільний час

2 день

ЧЕРНІВЦІ. Сніданок. Знайомство зі столицею Буковини. Це неймовірно красиве місто, багате на історичні, архітектурні пам’ятки та унікальні створіння сучасності. А тому не варто відмовляти собі у задоволенні зануритися в атмосферу «українського Відня», «маленького Парижа» і «української Праги» водночас. Відтак, оглядова екскурсію Чернівцями відкриє чимало таємниць про столицю Буковини та змусить закохатися у неї з першого погляду. Центральні вулиці і площі, забудовані в часи Австрійської імперії, створюють типове європейське обличчя міста, з якимось відлунням західних столиць. За свою більш як 600-річну історію існування столиця Буковини побувала у складі кількох держав. І це відчувається, коли мандруєш Чернівцями.

  

В наших мандрах Чернівцями завітаємо до кварталів з австрійськими та румунськими віллами,що збереглися до наших днів. Вишукані сецесійні палацики і маєтки переносять подумки в приальпійські краї, в часи імператора Фраца Йосипа та Марії Терезії. Навіть сучасні жителі Буковини з вдячністю згадують цих історичних персонажів за їх особливий протекторат розвитку краю і самого міста.

  

За бажанням заглянемо і в кілька храмів, які мають особливий шарм і зачасту риси румунського впливу в сакральній архітектурі. Беззаперечно першість серед тутешнього різномаїтття належить Свято-Миколаївському собору, або як його називають в народі "п'яна церква". У цілому світі існує всього кілька подібних церков. Вони зустрічаються дуже рідко і є справжніми архітектурними дивами. Це не ілюзія, не обман зору, і не помилки архітекторів. Це стиль “бринковяну”. Перший загальнонаціональний румунський архітектурний стиль – своєрідна інтерпретація європейського Ренесансу«Кручені» куполи Миколаївської церкви створюють враження, ніби будівля гойдається і от-от упаде, або стоїть на нерівному місці. Насправді це не жарт і не помилка. Чому? Дізнаємося на місці

  

Пауза на обід

Відвідування пам'ятки національного значення - Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича. Назвати колишню Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації архітектурною перлиною якось не повертається язик – це прозвучить занадто банально. Навіть епітети розкішна, вишукана, витончена якось бліденько характеризують окрасу Чернівців. Вона – грандіозна! Це підтвердить найдосвідченіший знавець архітектури. Таких досконалих архітектурних ансамблів на теренах країни зовсім небагато, його унікальність підтверджена включенням до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО, його неосяжна, монументальна краса підкорює з першого погляду. Ошатна теракотова споруда зі стрункими вежами та кам’яним різьбленням зводилась майже 20 років в другій аоловині  ст. та втілила у собі еклектичне поєднання різних архітектурних стилів – від візантійських елементів до суворої романської масивності, від готичних вертикалей до мавританського ажуру. Святкові орнаментальні візерунки кольорової глазурованої черепиці дахів відтворюють тенденції національного мистецтва. Таке поєднання буковинських мотивів із помпезністю китайського шовку, венеціанських дзеркал та кольорового мармуру характерне і для внутрішнього оздоблення комплексу. Чернівецький університет – шедевр архітектури епохи Габсбургів.

  

І на завершення дня - Чернівецький академічний музично-драматичний театр. Це ще одна перлинка в архітектурному намисті міста. А ще 115 років тому на цьому місці був рибний базар, з відповідними ароматами. То чому ж саме це місце було вибране для головної сцени столиці Герцогства Буковина? А ми ще й заглянемо в театральне закулісся з костюмованою програмою, відвідавши внутрішній простір театру, щоб всю магію, яку випромінює цей храм мистецтва, створений талановитими майстрами і оживлений акторським ентузіазмом.

  

Повернення до готелю. Вільний час.

3 день.

ЧЕРНІВЦІ. Сніданок. Факультативна програма "Співучий край Черемоша й Прута".

СТРІЛЕЦЬКИЙ КУТТут, в урочищі Хабайлівка, сім’я фермерів вже кілька років вирощує смачний і повністю їстівний вид середземноморських равликів (Helix aspersa muller – маленький сірий равлик), який користується шаленим попитом в Європі. Під час екскурсії ми познайомимося з цим видом і особливостями такого бізнесу. А на завершення нам запропонують дегустацію делікатесу, яка складається з шести равликів під різними соусами з білим вином.

  

ЧОРТОРИЯМузей-садиба відомого українського актора Івана Миколайчука розташувався в будинку, де пройшли дитячі роки майбутнього кумира. Невеликий будиночок ось вже багато років приймає у своїх стінах туристів і шанувальників відомого майстра з усіх куточків України. Видатний український актор, режисер та сценарист, що народився в Чорториї, з дитинства мріяв бути психологом або пілотом, але не актором: перший в своєму житті кінофільм він побачив лише у віці 13 років. Та акторство захопило хлопчака. Першу свою роль (діда Гната у виставі «Безталанна») Іван зіграв у 13 років ще у рідній Чорториї, при самодіяльному театрі у сільському клубі. Мріючи про сцену, вступив до Чернівецького музучилища по класу баяна, потім театр-студія при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, а за чотири роки закінчив кіноакторський факультет Київського інституту театрального мистецтва. Далі в його житті було 34 кіноролі, 2 режисерські роботи, 9 сценаріїв і слава справжньої кінозірки 1960-70-х років. Без нього феномен українського поетичного кіно був би неповним. Миколайчук став обличчям і душею тогочасного кінематографа. Не дивлячись на всенародну любов, звання народного артиста Івану не дісталося через тавро «націоналіста». А Шевченківську премію актор отримав вже посмертно. Вшануємо його пам’ять в цій маленькій цікавій меморіальній садибі-музеї.

  

ВАШКІВЦІ. Є на околиці містечка Вашківці унікальне місце — Аннина гора. На ній височить Свято-Аннинський жіночий монастир. З давніх давен сюди сходяться на молитву православні люди. Багато з них по старовинній традиції долають шлях на гору навколішки, щоб вклонитися святині. Монастир цікавий тим, що у нижньому храмі мучеників Маккавеїв є чудотворна ікона «Господь Вседержитель», до якої йдуть за зціленням. Зафіксовано чимало випадків чудесного сцілення від невиліковних хвороб після відвідування монастиря на Анниній горі. За словами насельниць, усім, хто приходить з вірою, Бог допомагає. Відгукується Вседержитель і тоді, коли треба розв’язати клубок мирських справ. Тут корисно побувати кожному..

  

ВИЖНИЦЯ. Там, де починаються величні Карпати, де сонце блищить яскравіше, де повітря чисте, як алмаз, знаходиться дивовижне місто Вижниця. Особливий інтерес викликати культові споруди: храм Св. Миколая 1924 року в стилі бароко, дерев'яний храм Св. Дмитра Солунського 1883, а також Петропавлівський костел 1876 року. Також звернемо увагу на міську ратушу і будівлю головної синагоги на центральній площі Ринок. Пам'ятки Вижниці різноманітні і унікальні. Національний природний парк заслуговує на особливу увагу, адже він був створений для збереження природних ландшафтів Буковинських Карпат. Тут знаходяться і декілька джерел природних мінеральних вод.

  

А для любителів творчості Н. Яремчука - відвідування його музею-садиби. Музей створений в батьківському домі, де пройшли дитинство і юність Назарія Яремчука та його сестри Катерини і названий нею на честь однієї з найвідоміших пісень співака – "Смерекова хата". Будиночок Яремчуків – це типово буковинський одноповерховий будинок з високим черепичним дахом, який знаходиться в центрі присілка. За садибою доглядає старша сестра Катерина Назарівна, яка з радістю розповідає відвідувачам про брата.

  

Обід

ВИЖЕНКА. Ось вони - Буковинські Карпати. Звивистою дорогою від села Виженка піднімаємося на висоту 586 м над рівнем моря до перевалу Німчич. Це одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах. Звідси відкривається чудовий краєвид гірської долини, якою тече бурхливий Черемош. Дуже поетично про Німчич висловилася Леся Українка, яка побувала тут 120 років тому. «Раз заїхали високо на гору Німчич і побачили звідти при заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія». В наші дні тут функціонує гірсько-лижний курорт, кілька готелів і ресторанний комплекс «Червона Рута». Надихавшись пянким гірським повітрям і неселфившись в різних ракурсах, в самий раз завітати в колибу на гірський чай і до чаю.

  

ЧЕРНІВЦІ. Повернення до готелю. Вільний час у вечірньому місті.

4 день.

ЧЕРНІВЦІ. Сніданок. Звільнення номерів. Від'їзд на маршрут.

БАНЧЕНИСьогодні на нас чекає знайомство з одним із найбільших християнських паломницьких центрів Буковини – Банченським Свято-Вознесенським монастирем, який водночас є одним із наймолодших в області. Сьогодні на території комплексу збудовано 6 храмів та один скит. Останній храм став одним з найбільших в Україні. Окрасою комплексу є 60-метрова дзвіниця. Вона кидається в очі ще по дорозі до монастиря. У самому монастирі зберігається багато християнських реліквій. Більшість монахів – румуни і румунський колорит дещо відчутний в оздобленні обителі. І тут завжди якась особлива атмосфера. На території знаходиться фонтан та вольєри із птахами, які є частиною розбитого тут ландшафтного парку. А з пагорба, на якому стоїть комплекс, навколо відкривається панорама мальовничої Буковини.

  

КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ. Транзитна зупинка в Старому місті Кам’янця-Подільського дасть змогу вкотре насолодитися тутешніми кам’яними краєвидами каньйону р. Смотрич, архітектурними витворами середньовіччя, виглядом найвідомішої фортеці України. Атмосфера Камянця завжди зачаровою, навіть якщо ми тут ненадовго.

Обід. Відїзд додому.

  

КИЇВ. Прибуття о 23:00.

 

Пакетна вартість - 3700 грн 

 

Вартість пакету враховує:

-  Транспортне забезпеченні автобусом по всьому маршруту;

-  3 нічліги в Чернівцях;

-  3 сніданки;

-  Гід на маршруті;

-  Гід в Чернівцях;

-  Екскурсії в місцях відвідування;

-  Страхування.

 

Додатково пропонується:

-  Обіди;

-  Вхідні квитки:

   Хотинська фортеця - 70 грн/дор;

   Чернівецький університет - 60 грн/дор;

   Костюмована екскурсія в театр - 200 грн;

   Дегустація равликів - 150 грн

-  Факультативна програма "Співучий край Черемоша й Прута" - 550 грн (враховує всі вхідні квитки, транспорт і гпослуги гіда).

 

Бронювання: 0679094452