ФЕСТИВАЛЬ ТЮЛЬПАНІВ У СТАМБУЛІ

Дата: 
08/04/2021
15/04/2021
22/04/2021
Цена: 
190 грн

АВІА з Києва на 4 дні/3 ночі

Група на подієвий тур формується на одну із трьох дат 8.04, 15.04, 22.04

Навесні Стамбул – кращий напрямок для подорожі. На початку квітня тут вже розквітають всі дерева і починається масштабне яскраве свято – фестиваль тюльпанів. Парк Емірган і Гюльхане заповнюються людьми, торговцями дондурма і смаженими каштанами. Тюльпани тут всюди: у дворах будинків, парках, алеях, не кажучи вже про міські клумби і квітники. Навіть на шосе розділові смуги перетворюються в багатокілометрові газони. Це варто побачити на власні очі. 

1 день. Четверг

КИЇВ. Зустріч в аеропорту «Бориспіль». Проходження всіх формальностей. Відліт до Туреччини о 10:05 (авіакомпанія Turkish Airlines).

СТАМБУЛ. Прибуття в Міжнародний аеропорт Стамбулу о 12:10. Проходження митних процедур, трансфер до готелю в історичному районі Фатіх.

Пропонуємо екскурсійну прогулянку по території колишнього Константинополя.

  

Площа Іподром – відправна точка нашого маршруту, серце старовинного Константинополя. Прикрашена трьома стародавніми колонами – Єгипетською, Грецькою та Візантійською - площа була свідком бурхливої ​​історії Візантії. Древні артефакти Римської, Османської, Латинської, і Візантійської імперії і атмосфера місця буквально заворожують своєю енергетикою. Звідси ми попрямуємо в Блакитну мечеть – один з найбільших мусульманських храмів світу, який кинув виклик своїми 5 мінаретами мечеті в Мецці і собору Святої Софії. Блакитна мечеть, прикрашена 200 000 блакитними кахлями, зберігає в своїх монументальних стінах шматок священного каменю Кааби, безліч дорогоцінних каменів, перські килими площею в кілометри і багато іншого ... Вийшовши звідси, ми попрямуємо прямо до храму Святої Софії. Один з найбільших християнських храмів, шедевр архітектури, зведений в VI столітті імператором Юстиніаном. Собор вражає багатою колекцією середньовічних мозаїк і фресок, древніми воротами, які охороняла гвардія вікінгів... Тут ми побачимо чашу, в якій хрестили княгиню Ольгу, трон візантійських імператорів, античні колони, привезені з місць язичницьких храмів, і піднімемося під купол грандіозної будівлі, щоб оцінити його неймовірні масштаби.

  

Нарешті ми дістанемося найпопулярнішого парку Гюльхане, що розташований в історичній частині Стамбулу. Колись, за часів Османської імперії, парк Гюльхане був частиною Королівських Садів палацу Топкапи. Тут вирощували прекрасні троянди, адже по турецьки «gulhane» означає дворик з трояндами. Тепер же, в квітні тут радує око близько одного мільйону тюльпанів 53 видів. Майстерно створені масштабні кольорові композиції немов велетенські килими покривають цей приємний куточок турецької столиці.

  

Вільний час, повернення до готелю.

2 день. П’ятниця.

СТАМБУЛ. Сніданок в готелі. Екскурсійна програма по району Бейоглу:

  

Своє знайомство з цим старовинним районом, що зв'язав Схід і Захід в одному місті, почнемо з Галатської вежі. Один із символів Стамбулу і Туреччини, ця 61-метрова вежа височить над містом. З Галати, як називають її місцеві жителі, роздивимося Стамбул з висоти пташиного польоту і здивуємося, що цей хмарочос звели генуезці ще на початку 14 століття! З Галати прямуємо в саму Перу і Бейоглу – європейські квартали Стамбулу. Вони зачаровують своїм середземноморським колоритом туристів з усього світу. Тут, в готелі «Пера Палас», до сих пір зупиняються пасажири легендарного «Східного експерсу», оспіваного Агатою Крісті. Серед них були Жаклін Кеннеді, Грета Гарбо і сотні інших знаменитостей ...

  

Далі ми непомітно потрапляємо на Істікляль. Раніше цю унікальну вулицю, називали по-французьки - Grand Rue de Pera. І вулиця ця дійсно дуже французька – яскрава, помітна, у вогнях ресторанів, кафе, кінотеатрів, магазинчиків, кав'ярень... Люди тут живуть 24 години на добу. І недарма цю місцину облюбували з 18 століття іноземні посольства, леазом чого – будівлі консульств і представництв мало не всіх країн світу. До речі, саме тут ходить легендарнийі старовинний трамвайчик, який поважно і урочисто рухається в юрбі туристів.  Та більше нам гуляти по Істікляль не завадить ніщо, адже ця величезна вулиця відкрита тільки для пішоходів. Ну, а після Істікляль і великої кількості вражень непогано б перепочити в одній із численних кальянних. Кава і чай, ароматний тютюн і колорит специфічно турецького закладу, явно додадуть сили для продовження екскурсії. І продовжиться вона вже в районах Нішанташи, Ортакой і Левент – справжніх символах достатку Стамбулу. Нішанташі буквально заповнено бутіками світових брендів, Левент – усіяний хмарочосами, Ортакой – осередок стамбульських ресторанів і клубів. Тільки побувавши тут, можна зрозуміти значення фрази «Стамбул - місто контрастів».

  

Вільний час, повернення до готелю.

3 день. Субота.

СТАМБУЛ. Сніданок в готелі.

Цей день буде наповнено калейдоскопом вражень.

  

  

Для початку ми ознайомимося з найвідомішою резиденцією турецьких султанів. Палац Топкапи – справжній замковий комплекс, зведений на пагорбі з кращим видом на Босфор. Обраний султанами, Топкапи триста років був центром блискучої Османської імперії. Кілька розкішних особняків і павільйонів дали притулок поколінням султанів, їх сімей, слуг, радників... Звідси йшли походами в Європу, Африку, Персію і на північ безстрашні яничари. Ми побачимо побут і життя османських владик зсередини, помилуємося шикарною колекцією зброї – від величезних дворучних мечів хрестоносців до витончених шабель Мехмета Завойовника – старовинною  китайською і японською порцеляною, древніми рукописами і манускриптами. Століттями в Стамбул, в скарбницю Топкапи, звозилися найзнаменитіші коштовності світу. За бажанням, заглянемо до святая святих резиденції султанів – гарему.

  

Після Топкапи ми попрямуємо до унікальної підземної споруди – Цистерни Базиліки (Еребатан Сарай). Це одне зі збережених грандіозних підземних візантійських водосховищ питної води. Назва походить від базиліки, що раніше стояла неподалік на місці Софійського Собору. Турецька назва Еребатан Сарай теж не випадкова – в перекладі з турецької вона означає «Підземний палац». Внутрішнє оздоблення Цистерни має схожість з палацовим комплексом, і від цього здається ще більш незвичним. Тут справді якась містична атмосфера.

  

Тепер ми переміщуємося до районів Фенер і Балат. Вони розташовані вздовж затоки Золотий Ріг. Тут ми немов переходимо з сучасного міста до стародавнього. Вузькі мощені вулички виглядають так само як і п'ятсот років тому і зберігають неповторний вигляд робочих районів. Тут не багато блискучих палаців і великих історичних пам'яток. Замість цього на нас чекають маленькі бруковані каменем вулички, старовинні дво-триповерхові будинки з крихітними балконами, білизна розвішана на мотузках поперек дороги по-італійськи. Імовірно, римське слово «palatium», видозмінене до «балат», і дало назву цьому району. Так він став зватися через близьке розташування до Влахернському палацу. Пліч-о-пліч в цій місцевості проживають євреї, вірмени, греки і турки. Балат був осередком єврейського населення, яке переїхало сюди під заступництво турецького султана, який гарантував їм релігійну недоторканність. Понад 400 років, люди мирно співіснували тут, поки через постійні гоніння євреї не стали залишати це місце, і переселилися в Ізраїль. Спорожнілі будинки з часом зайняли анатолійські кочівники, курди і цигани, але набув свого нового колориту, який дуже нагадує історичні квартали Неаполя часів іспанського панування.

  

А після обіду настане час відпочити на борту одного з численних корабликів під час морської прогулянки по Босфору - найкрасивішої протоки світу, що розділила Стамбул на Схід і Захід, Європу і Азію, відкриваючи найпрекрасніші види. Ми поглянемо на Босфор і Стамбул зсередини, помилуємося старовинними палацами і шикарними віллами, біля підніжжя яких плещуть хвилі, подивуємося сучасним хмарочосам і середньовічним будиночкам, розкиданими біля грізних османських фортець. Дивлячись на Стамбул з кораблика, можна побачити те, чого не видно з берега, відчути атмосферу справжнього східного колориту з нотками європейської стриманості і азіатського шуму мегаполісу.

Вільний час по поверненню з морської прогулянки, повернення до готелю.

4 день. Неділя.

СТАМБУЛ. Сніданок в готелі.

Перша половина дня – вільний вибір. Але ми пропонуємо відвіати знамениті турецькі ринки – Гранд-базар, або Єгипетський. Це цілі торгові міста, розташовані неподалік історичного центру.

  

Інший варіант – прогулянка на двоповерховому автобусі з відвідуванням азійської частини Стамбулу, в ході якої можна побачити всі найцікавіші туристичні родзинки цього величезного мегаполісу. Саме такий формат дає можливість за допомогою аудіогіда прослухати цікаву інформацію про локації за бортом і, при бажанні вийти з автобуса, прогулятися, а потім повернутися вже до наступного такого ж.

  

Повернення до готелю. Трансфер в аеропорт. Відліт в Україну о 18:20 (авіакомпанія Turkish Airlines).

КИЇВ. Прибуття в аеропорт «Бориспіль» о 20:10.

 

Вартість: при групі від 10 осіб - 190 Євро

                                         7-9 осіб - 220 Євро

                                         5-6 осіб - 260 Євро

Вартість на 1 особу враховує:

- проживання 3 ночі в 2-мсних номерах. Одномісне розміщення - доплата від 50 Євро;

- сніданки в готелі;

- всі екскурсії згідно програми;

- супроводжуючий від туроператора;

- трансфер аеропорт - готель - аеропорт;

- страхування.

Додатково пропонуються

- авіапереліт Київ - Стамбул - Київ (орієнтовно 260 Євро)

- вхідні квитки і факультативи:

Топкапи  – 12 Євро, з гаремом 20 Євро

Цистерна Базиліка – 5 Євро

Галатська башта – 6 Євро

Кораблик по Босфору – 12 Євро

2-поверховий автобус по Стамбулу з аудіогідом на цілий день – 45 Євро.

Додаткові умови:

Згідно з інформацією від Міністерства охорони здоров`я Туреччини, починаючи з 28 грудня 2020 року, всі пасажири, що прибувають до Туреччини літаком, повинні мати негативний результат тесту SARS-CoV-2 PCR, виконаний протягом останніх сімдесяти двох годин (72) години до їх прильоту.

 

Необхідні умови дійсного результату роздрукованого ПЛР тесту для перетину кордону:

- Тест повинен містити дату та час тестування;

- Тест повинно бути видано офіційно зареєстрованою лабораторією і підтверджений оригінальною мокрою печаткою;

- Тест повинен містити точну назву тесту (RT - PCR) та дані зразка, який було взято;

- Тест повинен бути англійською мовою.

- Аналіз повинен містити водяний знак або міжнародний штрих-код QR-CODE, який переадресовує на офіційний сайт лабораторії.

- Рукописні аналізи не приймаються.

 

!!!Пасажири, у яких немає негативних результатів тесту ПЛР на SARS-CoV-2, не приймаються на борт.

Це положення дійсне та актуальне на сьогоднішній день. 

На даний час, згідно опублікованому оновленому списку МОЗ України «Інформація щодо країн із значним поширенням COVID-19 станом на 26 лютого 2021 року», Туреччину віднесено до зеленої зони.

Туристам надається інформація щодо рекомендованих лабораторій, які роблять ПЛР-тести і надають довідку в міжнародному форматі.

 

 Запис в тури за телефоном +380679094452